На сьогодні найбільш інформативним та найменш шкідливим методом ранньої діагностики захворювань у дітей від самого народження є ультразвукове дослідження (УЗД). Саме за допомогою УЗД є можливість безпечно та безболісно контролювати розвиток організму дитини або виявляти на ранніх стадіях найменші порушення в його роботі.
В Діагностичному центрі «ЛюксПлюс» є можливість зробити усі види УЗД діткам будь-якого віку як за призначенням лікаря-педіатра, так і звернувшись самостійно.
Окремо, для немовлят від народження до 1 року, можна провести наступні дослідження:
- УЗД кульшових суглобів – для виявлення дисплазії, передвивихів і вивихів на дуже ранніх термінах – практично з першого тижня життя дитини;
- УЗД головного мозку (нейросонографія) – для виявлення відхилень функцій головного мозку, крововиливів, кіст, пухлин, гідроцефалії, ішемії головного мозку;
- УЗД тімуса (вилочкової залози) – для оцінки важливого органу імунної системи у дітей, котрий відповідає за розвиток Т-лімфоцитів, які захищають організм малюка від інфекцій, бактерій і вірусів.
- УЗД серця – для виявлення функціональних і морфологічних змін серця і клапанного апарату;
- УЗД органів черевної порожнини – для оцінки загального стану органів, а із застосуванням доплерівського дослідження і діагностувати проблеми з кровопостачанням.
Переваги дитячого ультразвукового дослідження:
- УЗД нешкідливе і не опромінює дитини на відміну від рентгена. Його можна повторювати будь-яку кількість разів без шкоди для здоров’я. Можливість частих повторних досліджень важлива, коли потрібне динамічне спостереження за перебігом лікування.
- УЗД виявляє симптоми захворювання у самому ранньому віці, тоді як інші методи в цей час безсилі.
- УЗД надійне, адже отримані результати об’єктивні.
- УЗД некоштовне, а його проведення триває зовсім недовго.
Особливості проведення дитячого УЗД
- Важливо враховувати особливості віку і той факт, що багато діток бояться будь-яких медичних процедур. Виходячи з цього, радимо звернути увагу на деякі моменти для того, щоб візит до лікаря та УЗД не стало для малюка психологічною травмою.
Отже, для створення сприятливого клімату під час діагностики рекомендуємо:
- проводити дослідження в присутності мами (УЗД головного мозку немовляті можна зробити під час годування грудьми);
- намагатися мінімально розкривати тіло малюка (в одязі діти відчувають себе більш захищеними);
- перед процедурою маленькому пацієнту можна дати в руки датчик і показати екран, назвавши його «телевізором»;
- саме дослідження проводити у формі гри;
- після УЗД можна «заохотити» малюка (нова іграшка, солодощі та інше).
- Повірте, на перший погляд безневинні рекомендації допоможуть вам отримати максимально точні результати і зберегти нервову систему малюка.
Послуги УЗД які ми пропонуємо
-
УЗД тімуса (вилочкова залоза)450 грн
-
УЗД кульшових суглобів у дітей450 грн
-
УЗД головного мозку (нейросонографія)450 грн
-
Комплексне УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, жовчні протоки, підшлункова залоза, селезінка, судини портальної системи, нирки, наднирники, сечовий міхур)+реґіонарні Л\В700 грн
артрозу. І в цьому випадку єдиним можливим лікуванням буде заміна кульшового суглоба на штучний – тобто знадобиться операція з ендопротезування. Обмежитися консервативним лікуванням можливо тільки в разі вчасно поставленого діагнозу.
На сьогоднішній день найбільш інформативним, точним і нешкідливим методом ранньої діагностики дисплазії є ультразвукове дослідження (УЗД). Воно дозволяє виявляти дисплазії, передвивихи і вивихи на дуже ранніх термінах – практично з першого тижня життя дитини. У цей час – коли суглоб розвивається швидкими темпами – ще є всі шанси виправити ситуацію, зробивши щадні для дитини заходи.
Чи є обмеження в застосуванні УЗД для діагностики дисплазії?
Основною перешкодою для проведення УЗД за методикою Графа – це окостеніння в головці стегнової кістки, яке з’являється у 2-8-місячному віці. Якщо з’явилося ядро окостеніння, воно відкидає тінь на нижній край клубової кістки, а це ускладнює коректну побудову кісткового кута альфа. У підсумку методика перестає давати точні результати.
У
Нейросонографія (НСГ) – це особливий вид ультразвукового дослідження, який проводиться дитині до закриття джерельця на голові. Такий метод ефективний, доступний і безпечний для діагностування головного мозку малюка на наявність природжених дефектів розвитку. Ультразвукові хвилі можуть проникати тільки через м’які тканини. У зв’язку з тим, що головний мозок знаходиться в щільній черепній коробці, то УЗД можна зробити тільки через переднє (велике) та заднє (потиличне) джерельце. Тому НСГ проводиться дітям тільки до 1 року. Після закриття джерельця (приблизно у 9 – 12 місяців) її робити вже неможливо.
Процедура займає всього 10 – 15 хвилин. Лікар наносить спеціальний гель на голову дитини і м’яко водить по ньому датчиком. Діагностування виконується через переднє джерельце. Крім того, для обстеження центральних і задніх частин головного мозку використовуються джерельця на скронях і потиличний отвір.
Показання до нейросонографії
Проведення УЗД головного мозку кожному немовляті хоча б один раз на період від народження і до 1 року фахівці рекомендують задля виявленя відхиленнь функцій головного мозку, які можуть ніяк себе не проявляти. Дитина виглядає абсолютно здоровою, а нервова система може бути порушена.
Також показами для проведення нейросонографії є наступні випадки:
- недоношені діти;
- кисневе голодування плоду в утробі матері;
- патології або інфекційні хвороби під час вагітності;
- маленька маса тіла новонародженого;
- травми під час пологів;
- западина на місці джерельця або опуклість;
- аномальна форма голови малюка або лицьового скелета;
- наявність неврологічних симптомів (судоми, слабкість рук і ніг тощо);
- підозра на ДЦП;
- вади інших органів.
Якщо є необхідність, УЗД головного мозку можна повторювати кожен місяць. Це потрібно для оцінки результатів лікування.
Відхилення, котрі діагностуються підчас нейросонографії
- крововилив;
- кіста;
- пухлина;
- порушення в розвитку головного мозку;
- гідроцефалія;
- ішемія головного мозку.
Таке обстеження мозку дитини за допомогою ультразвуку може дати лікареві додаткову інформацію, якщо, наприклад, під час вагітності була гіпоксія або якщо при пологах була отримана травма.
Кашель, нежіть, підвищена температура — черговий раз вилікували, тільки відправили здорову дитину в садок а через день, два, тиждень ті ж самі симптоми. Чому ж наші дітки так часто хворіють? У таких випадках педіатр може порекомендувати пройти нешкідливе і безболісне обстеження — ультразвукову діагностику вилочкової залози або УЗД тімуса.
Тімус або вилочкова залоза — орган, невеликого розміру, розташований у верхній частині грудної клітини відразу за грудиною, в якій відбувається формування Т-клітин імунної системи. Формування тімуса відбувається до народження дитинки, а зростання триває аж до початку статевого дозрівання. Тімус або вилочкова залоза — є дуже важливим органом імунної системи у дітей, що відповідає за розвиток Т-лімфоцитів, що виробляються кістковим мозком. Ці клітини, розпізнають і знищують клітини з чужорідними антигенами, тобто таким чином відбувається захист організму малюка від різного роду інфекцій, бактерій і вірусів.
Збільшення тімуса часто веде до зниження імунітету, що згубно позначається на здоров’ї дитини, який стає вкрай чутливий до різного роду вірусних інфекцій, алергічних реакцій. Дітки із збільшеною вилочкової залозою набагато частіше хворіють.
УЗД вилочкової залози — основний діагностичний метод перевірки правильності розвитку тімуса у дітей. На відміну від рентгена УЗД вилочкової залози або УЗД тімуса процедура безпечна і нешкідлива, що дозволяє не завдаючи ніякої шкоди малюкові, досліджувати вилочкову залозу і призначити необхідне індивідуальне лікування або профілактику.
Симптоми, що супроводжують збільшення вилочкової залози або тімуса у дитини:
- надмірна вага новонародженого, досить швидко відбувається зменшення або збільшення маси тіла малюка,
- постійні простудні захворювання,
- шкіра малюка має блідий колір,
- малюк часто і сильно потіє,
- кашель, не пов’язаний із застудою, який може посилюватися коли дитина лежить,
- збільшені лімфовузли,
- прояв венозної сіточки в області грудей,
- мигдалини і аденоїди збільшені,
- спостерігається збільшений ритм серця.
Всі перераховані вище симптоми тільки побічно вказують на збільшення тимуса. Дізнатися чи дійсно присутнє збільшення вилочкової залози у дитини і воно потребує спеціального лікування або профілактики можливо тільки після проведення – УЗД тімуса.