УЗД легень – це високоефективний метод обстеження, який є доступною і виключно безпечною альтернативою (не передбачає променевого навантаження) комп’ютерної томографії. За допомогою такого УЗД можна виявити наявність рідини, а також діагностувати пневмонію та зміни в легенях, характерні для коронавірусної інфекції COVID-19 та інших видів захворювань, які потребують швидкого діагностування.
За допомогою УЗД діагностики, пневмонію виявляють у 5 разів частіше.
Показання до призначення УЗД легень:
- відчуття нестачі повітря;
- мокротиння дивного кольору або консистенції;
- поява мокротиння без ознак простудного захворювання;
- епізодичний або постійний біль за грудиною;
- дискомфорт у грудях;
- важке дихання;
- зниження рівня сатурації;
- хрипи при прослуховуванні бронхів та легень;
- підвищена температура з кашлем;
- безсимптомне підвищення температури;
- виражена задишка, підвищення температури, синюшність та блідість шкіри, надмірне потовиділення.
Як проводиться УЗД легень?
На процедуру потрібно менше 20 хвилин. Обстеження абсолютно безболісне і не заподіє вам будь-якого дискомфорту. Після кожного пацієнта і датчики, і інші поверхні в кабінеті діагностики обов’язково дезінфікують.
Що показує УЗД легень
УЗД допоможе виявити хворобу, якщо ви, відчуваєте дискомфорт у легенях, важке дихання, нестачу повітря або якісь інші симптоми.
Важка пневмонія з ураженням легень на глибину 13,5 мм
Виражені інтерстиційні зміни – “матове скло”
-
УЗД легень600 грн
-
УЗД щитоподібної залози+регіонарні лімфатичні вузли450 грн
-
УЗД молочних залоз+регіонарні лімфатичні вузли550 грн
-
УЗД ока450 грн
-
УЗД плевральної порожнини450 грн
-
УЗД щитоподібної залози+регіонарні лімфатичні вузли + Еластографія550 грн
-
УЗД молочних залоз+регіонарні лімфатичні вузли + Еластографія650 грн
Ультразвукове дослідження відноситься до одних з найбільш доступних і безпечних методів діагностики легенів. Процедура дозволяє виявити навіть незначні зміни в плевральних порожнинах, підтвердити або спростувати пневмонію, включаючи COVID-19, а також почати раннє лікування, якщо це потрібно.
Ультразвукове дослідження грудної клітини дає можливість підтвердити або спростувати пневмонію та інші види захворювань, а також ураження легень при COVID-19.
УЗД допомагає діагностувати такі хвороби легень, як:
- набряк;
- запалення плеври (плеврит);
- емпієма плеври (скупчення гною);
- туберкульоз;
- ХОЗЛ (хронічна обструктивна хвороба легень);
Ультразвукове дослідження відноситься до одних з найбільш доступних і безпечних методів діагностики легенів. Процедура дозволяє виявити навіть незначні зміни в плевральних порожнинах, підтвердити або спростувати пневмонію, включаючи COVID-19, а також почати раннє лікування, якщо це потрібно.
До переваг обстеження легенів ультразвуком відноситься наступне:
- Відсутність променевого навантаження, а значить і нешкідливість для організму людини на відміну від КТ.
- Висока точність отриманих результатів, в тому числі здатність виявити рідину в плевральних порожнинах і зміни, характерні для різних видів пневмонії.
- Відсутність абсолютних протипоказань. Проводити ультразвукове дослідження можна дітям, вагітним жінкам і іншим пацієнтам, у яких є протипоказання до КТ.
- Гнучкість у використанні. УЗД апарат можна легко переміщати (на відміну від томографа), а значить відкривається можливість перевірки легень не транспортабельних пацієнтів прямо в палаті.
В умовах пандемії коронавірусу УЗД грудної клітини стало доступним і ефективним способом експрес-діагностики і контролю ефективності обраної терапії.
УЗД дозволяє виявити захворювання легень на ранніх етапах і ефективне навіть у тих випадках, коли рентгенографія ще не може виявляти ознаки запалення. У випадках з COVID-19, при підтвердженні діагнозу обстеження пацієнта доповнює ПЛР на коронавірус або тест-антиген, проводяться лабораторні дослідження крові.
Якщо під час дослідження було винайдене середовище з підвищеною щільністю, з нечіткими й нерівними контурами, яке відображається як темна пляма, значить в організмі є запалення. В ньому можуть виявитися вкраплення повітря, які на запущених стадіях зливаються між собою.
Протипоказань до УЗД легень немає. Ця процедура може бути призначена людям будь-якого віку, пацієнтам з онкологією, вагітним або жінкам, які годують. УЗД може проводитися повторно багато разів і не мати негативного впливу на організм хворого. Її можна проводити пацієнтам з кардіостимуляторами, металевими й іншими конструкціями. Немає обмежень за вагою пацієнта, на відміну від КТ чи МРТ.
Спеціальних правил підготовки до УЗД легень немає. Процедуру можна виконувати у будь-який час, у тому числі й екстренно. Тільки в деяких випадках лікар може рекомендувати завчасний прийом відхаркувальних препаратів.
Мала ймовірність.
УЗД-діагностика легенів дозволяє не лише поставити точний діагноз, а й оцінити ступінь ураження легеневих тканин, виявити характер змін.
УЗД ефективно навіть на ранньому етапі та у випадках, коли флюорографія органів грудної клітини, рентгенографія і навіть КТ ще не можуть виявити ознаки запалення.
Крім того, ультразвукове обстеження у випадку пневмонії можна проводити тим хворим, яким треба повторно пройти обстеження після хвороби або коли є протипоказання для інших видів діагностики.