skip to Main Content
Ліцензія МОЗ України, ріш. № 809 від 4 серпня 2016 року

УЗД легень у Вінниці

УЗД легень – це високоефективний метод обстеження, який є доступною і виключно безпечною альтернативою (не передбачає променевого навантаження) комп’ютерної томографії. За допомогою такого УЗД можна виявити наявність рідини, а також діагностувати пневмонію та зміни в легенях, характерні для коронавірусної інфекції COVID-19 та інших видів захворювань, які потребують швидкого діагностування.
За допомогою УЗД діагностики, пневмонію виявляють у 5 разів частіше.

Показання до призначення УЗД легень:

 • відчуття нестачі повітря;
 • мокротиння дивного кольору або консистенції;
 • поява мокротиння без ознак простудного захворювання;
 • епізодичний або постійний біль за грудиною;
 • дискомфорт у грудях;
 • важке дихання;
 • зниження рівня сатурації;
 • хрипи при прослуховуванні бронхів та легень;
 • підвищена температура з кашлем;
 • безсимптомне підвищення температури;
 • виражена задишка, підвищення температури, синюшність та блідість шкіри, надмірне потовиділення.

Як проводиться УЗД легень?

На процедуру потрібно менше 20 хвилин. Обстеження абсолютно безболісне і не заподіє вам будь-якого дискомфорту. Після кожного пацієнта і датчики, і інші поверхні в кабінеті діагностики обов’язково дезінфікують.

Що показує УЗД легень

УЗД допоможе виявити хворобу, якщо ви, відчуваєте дискомфорт у легенях,  важке дихання, нестачу повітря або якісь інші симптоми.

1111_1.2.392.200036.9116.6.18.12593266.1778.20211102090425772.3.65

Важка пневмонія з ураженням легень на глибину 13,5 мм

олійник2_1.2.392.200036.9116.6.18.12593266.6436.20211108102425386.1.25

Виражені інтерстиційні зміни – “матове скло”

Ціна на послугу УЗД легень у Люкс Плюс – 400 грн.

Наші переваги

005-herbal@2x

БЕЗ ШКОДИ ЗДОРОВ’Ю

Безпечна діагностика для дорослих і дітей

001-nurse@2x

ДОСВІДЧЕНІ ТА КОМПЕТЕНТНІ ЛІКАРІ

Вичерпні відповіді на запитання, що вас турбують

002-heart@2x

ІННОВАЦІЙНЕ ОБЛАДНАННЯ

Флагманські моделі серед існуючих УЗ-апаратів.

003-doctor@2x

ЕКСПЕРТНИЙ РІВЕНЬ ДІАГНОСТИКИ

Діагностика захворювань та визначення стадії хвороби

Ультразвукове дослідження грудної клітини дає можливість підтвердити або спростувати пневмонію та інші види захворювань, а також ураження легень при COVID-19.

УЗД допомагає діагностувати такі хвороби легень, як:

 • набряк;
 • запалення плеври (плеврит);
 • емпієма плеври (скупчення гною);
 • туберкульоз;
 • ХОЗЛ (хронічна обструктивна хвороба легень);

Ультразвукове дослідження відноситься до одних з найбільш доступних і безпечних методів діагностики легенів. Процедура дозволяє виявити навіть незначні зміни в плевральних порожнинах, підтвердити або спростувати пневмонію, включаючи COVID-19, а також почати раннє лікування, якщо це потрібно.

До переваг обстеження легенів ультразвуком відноситься наступне:

 • Відсутність променевого навантаження, а значить і нешкідливість для організму людини на відміну від КТ.
 • Висока точність отриманих результатів, в тому числі здатність виявити рідину в плевральних порожнинах і зміни, характерні для різних видів пневмонії.
 • Відсутність абсолютних протипоказань. Проводити ультразвукове дослідження можна дітям, вагітним жінкам і іншим пацієнтам, у яких є протипоказання до КТ.
 • Гнучкість у використанні. УЗД апарат можна легко переміщати (на відміну від томографа), а значить відкривається можливість перевірки легень не транспортабельних пацієнтів прямо в палаті.

В умовах пандемії коронавірусу УЗД грудної клітини стало доступним і ефективним способом експрес-діагностики і контролю ефективності обраної терапії.

УЗД  дозволяє виявити захворювання легень на ранніх етапах і ефективне навіть у тих випадках, коли рентгенографія ще не може виявляти ознаки запалення. У випадках з COVID-19, при підтвердженні діагнозу обстеження пацієнта доповнює ПЛР на коронавірус або тест-антиген, проводяться лабораторні дослідження крові.

Якщо під час дослідження було винайдене середовище з підвищеною щільністю, з нечіткими й нерівними контурами, яке відображається як темна пляма, значить в організмі є запалення. В ньому можуть виявитися вкраплення повітря, які на запущених стадіях зливаються між собою.

Протипоказань до УЗД легень немає. Ця процедура може бути призначена людям будь-якого віку, пацієнтам з онкологією, вагітним або жінкам, які годують. УЗД може проводитися повторно багато разів і не мати негативного впливу на організм хворого. Її можна проводити пацієнтам з кардіостимуляторами, металевими й іншими конструкціями. Немає обмежень за вагою пацієнта, на відміну від КТ чи МРТ.

Спеціальних правил підготовки до УЗД легень немає. Процедуру можна виконувати у будь-який час, у тому числі й екстренно. Тільки в деяких випадках лікар може рекомендувати завчасний прийом відхаркувальних препаратів.

Мала ймовірність.
УЗД-діагностика легенів дозволяє не лише поставити точний діагноз, а й оцінити ступінь ураження легеневих тканин, виявити характер змін.
УЗД ефективно навіть на ранньому етапі та у випадках, коли флюорографія органів грудної клітини, рентгенографія і навіть КТ ще не можуть виявити ознаки запалення.
Крім того, ультразвукове обстеження у випадку пневмонії можна проводити тим хворим, яким треба повторно пройти обстеження після хвороби або коли є протипоказання для інших видів діагностики.

Записатись на УЗД легень можна за телефоном: 067-92-20-963

Спеціалісти з УЗД діагностики

Бондар Наталія

Бондар
Наталія Миколаївна

Лікар УЗД

Волківська юлія

Волківська
Юлія Сергіївна

Лікар УЗД

Дизайн без названия, копия (2)

Шамрай
Галина Олегівна

Лікар УЗД першої категорії

Back To Top